Psoriázu a problémy s ňou spojené je možné doplnkovo liečiť aj bylinnými extraktmi. Týchto 5 je najúčinnejších.
Viac ako dve tretiny imunitného systému pochádza zo zdravých čriev. Čo to znamená?
Echinaceová bylinná voda z našej permakultúrnej farmy oplýva liečivou silou prírody. Tu nájdete minimálne 12 problémo...
Za dobrú náladu a vyrovnanosť môžu hormóny šťastia. Ponúkame návod, ako prirodzene stimulovať ich produkciu.
Včela sa celosvetovo považuje za ohrozený druh. V našom článku sa dozviete jednoduchý návod, ako jej pomôcť.
Radi by ste vyskúšali silu esenciálnych olejov z Veselej farmy na vlastnej koži no neviete, ktorým produktom začať? Trápia vás kožné nedokonalosti ako suchá pokožka, dermatitída, akné alebo bylinné výťažky chcete vyskúšať len s cieľom prežiariť, vyživiť a omladiť svoju pleť? Prinášame vám článok o vhodnosti jednotlivých esenciálnych olejov s dôrazom na typ pleti. Poďme spolu na to!
TYPY PLETI A VHODNOSŤ ESENCIÁLNYCH OLEJOV
Esenciálne oleje v 100% prírodnej kvalite sú to najlepšie, čo svojej pleti môžete dopriať. Zriedením v nosnom oleji alebo bylinnom hydroláte získate omladzujúci produkt za málo peňazí s výbornou efektívnosťou.
Vyberať môžete podľa tohto návodu a jednotlivých charakteristík olejov:
1. Suchá pleť: suchá pleť vás môže trápiť počas celého života no môže prísť aj sezónne, napríklad v zimnom období. Pre hydratáciu a výživu suchej a mdlej pokožky odporúčame vyskúšať levanduľový olej, ktorý pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť v pokožke alebo rumanček, ktorý zároveň okrem hydratácie zabezpečí aj regeneráciu kože a jemné vyhladenie vrások.
2. Normálna pleť: ak je vaša pleť normálna bez viditeľných nedostatkov, máte vyhraté. Pri tomto type pleti si môžete dopriať preventívnu starostlivosť napríklad pomocou ružového oleja, ktorý spomaľuje starnutie a pleť chráni pred pôsobením voľných radikálov.
3. Mastná pleť: ak vás trápi rýchle mastenie pleti, budete potrebovať zvýšenú dávku čistoty, ktorú zabezpečí napríklad mätový olej. Pleť vyčistí, odmastí, vydezinfikuje a tým zabráni prípadnému upchávaniu pórov alebo tvorbe akné. Navyše, postupom času a pravidelným používaním zabezpečí redukciu tvorby kožného mazu.
4. Problematická pleť: je typická tvorbou akné alebo iných kožných nedokonalostí, ktoré spravidla vznikajú nahromadením baktérií a následným vznikom zápalu v mieste. Ideálne sú v tomto prípade všetky protizápalové oleje s antibakteriálnym účinkom, ako výťažok z levandule, mäty ale aj ruže.
5. Citlivá pleť: citlivá pleť je charakteristická častým podráždením, tvorbou dermatitíd, ekzémov a iných problémov. Vyžaduje si preto veľmi šetrnú starostlivosť a čo najprírodnejšiu kozmetiku. Citlivá pleť ocení nechtíkový olej, ktorý pomáha pleť upokojovať, tíši prípadné zápaly na koži, spomaľuje starnutie, vyživuje pleť, redukuje vrásky a urýchľuje regeneráciu kožných tkanív.
Pre nabitie pleti všetkým, čo príroda ponúka, odporúčame vyskúšať niekoľko spôsobov aplikácie esenciálnych olejov. Je len na vás, pre ktorý sa v konečnom výsledku rozhodnete a stane sa súčasťou vašej pravidelnej starostlivosti o pleť. Esenciálny olej môžete:
- Zmiešať s obľúbeným krémom na pleť,
- Pridať do masky,
- Dodať pleti naparovaním alebo kúpeľom,
- Zmiešať pár kvapiek s kvalitným jojobovým, hroznovým, makovým alebo iným olejom vhodným pre vás typ pleti,
- Masírovať do pleti jemnými krúživými pohybmi.