Tvaroh je mliečny produkt plný bielkovín. Aké sú jeho výhody? Všetko potrebné sa dozviete v našom článku.
Aromaterapia môže byť pri liečbe depresívnych stavov účinným spôsobom doplnkovej liečby. Vyskúšať môžete týchto 7 ole...
Meditácia predstavuje účinný spôsob pomoci pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Viete, ako na to?
Ružová voda nie je vhodná len pre pleť, ale aj pre zdravie očí. Prípady, kedy pomôže, nájdete v dnešnom článku.
Sotva nájdete človeka, ktorý nemiluje čokoládu. Vedeli ste, že je prírodné kakao liekom?
Nepríjemné a trápne, no na druhú stranu telu prirodzené. Uvoľňovanie plynov poznáme všetci. Kedy je ale plynatosť normálna a naopak, kedy už presahuje zdravú frekvenciu a je nutné začať ju riešiť?
V prvom rade si ozrejmime, odkiaľ pochádza plyn v črevách. Do tráviacej sústavy sa dostáva primárne dvoma spôsobmi:
Zvýšené množstvo plynov sa môže dostaviť aj po rôznych chirurgických zákrokoch alebo vyšetreniach, počas ktorých sa do dutiny dostal prebytočný vzduch. V tomto prípade ale ide o jednorázový efekt, ktorý rýchlo ustáva.
Okrem spomenutých faktorov môže byť plynatosť aj sprievodným javom zdravotných ťažkostí, medzi ktoré patria zápcha, potravinové alergie a intolerancie, Crohnova choroba, syndróm dráždivého čreva, reflux, pankreatitída, vredy, rakovina, zápaly v tráviacej sústave a podobne.
Plynatosť sa u vás objavuje čoraz pravidelnejšie: čo sa s tým dá robiť? V závislosti od príčiny problému potom dokážeme nastaviť aj príslušnú liečbu, respektíve pomoc. Vo väčšine prípadov postačuje zmena životného štýlu, ktorá na zdravie vplýva komplexne a tým zlepšuje všetky aspekty života vrátane eliminácie plynatosti. Zamerajte sa na prevenciu, stačí prekopať tieto zvyklosti:
Vyhýbate sa strukovinám, pretože nafukujú? Tento mýtus bol dávno vyvrátený. Nedajte sa oklamať. Problém je iba v tom, že sme v posledných rokoch na strukoviny v jedálničku akosi pozabudli a pomer baktérií v črevách sa tejto situácii prispôsobil. Začnite preto pomaly a systematicky zaraďovať strukoviny do svojho jedálnička a uvidíte, že časom sa plynatosť úplne stratí. Neuberajte svoje telo o dôležité živiny zbytočne!
Máte zapáchajúce plyny viac ako 20-krát denne? Ak sa k nafukovaniu pridružia aj iné nepríjemné príznaky ako bolesti, zvracanie, krvavá stolica a podobne, pravdepodobne ste na tento článok klikli neskoro a bude lepšie vyhľadať odbornú lekársku pomoc.